48 Akcja Honorowego Krwiodawstwa Pruchnik
14.09.2020

W Niedzielę 13.09.2020 w miejscowości Pruchnik, odbyła się 48 Akcja Honorowego Krwiodawstwa RCKK w Rzeszowie - pod hasłem "I TY MOŻESZ URATOWAĆ ŻYCIE", której współorganizatorem i dostawcą usługi Internetu był Oxynet S.A.

 

KRWI nie da się wyprodukować... Tylko ludzki organizm posiada taką zdolność. Według statystyk średnio 1 z 10 osób przebywających w szpitalu potrzebuje transfuzji krwi – to lek nie do zastąpienia. Jedna jednostka krwi ratuje życie trzem osobom. Cała procedura zajmuje około godzinę. Trzeba wypełnić formularz, poddać się badaniu i na końcu oddać krew.  Krew oddaje się w ilości 450 ml, to niewielki odsetek tego co posiada dorosły człowiek, ponadto ludzki organizm bardzo szybko regeneruje braki. Jedna godzina z twojego dnia oddala "ostatnią godzinę" innych. Ludzka krew jest bezcenna, nawet najlepsza opieka i wiedza specjalistów nie są w stanie uratować życia, kiedy jej brakuje.

 

 "Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To DAR ŻYCIA ... Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata." (Jan Paweł II)  

 

 

W 1