FAQ
Sprawdź szybkość swojego Internetu

Podczas przyjmowania od Państwa zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w działaniu Internetu nasi konsultanci  będą mogli poprosić Państwa o wykonanie certyfikowanego pomiaru poprzez stronę: https://pro.speedtest.pl/

 

W odróżnieniu od innych narzędzi dostępnych w sieci aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika. 

 

Aby móc dokonać pomiaru należy  zarejestrować się w serwisie i pobrać aplikację, a następnie zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie wykonać certyfikowany test łącza. Wykonanie pomiaru jest proste  i nie zajmie Państwu wiele czasu, po jego uzyskaniu prosimy o przesłanie wyniku (w formie print screen lub pliku pobranego ze strony) na nasz adres mailowy: bok@oxynet.pl.

 

Poniżej znajdziecie Państwo link do instrukcji w formacie pokazu slajdów jak krok po kroku wykonać pomiar certyfikowany przez stronę https://pro.speedtest.pl/

 

W razie pytań pozostajemy do Państwa  dyspozycji.

 

Pro Speed Test - instrukcja

Problemy z połączeniem sieciowym dla systemu Wndows

Jeśli macie Państwo problemy z nawiązaniem połączenia z siecią i nie możecie połączyć się z Internetem, poniżej  udostępniamy link gdzie znajdziecie  kilka sposobów rozwiązywania tego problemu.

Dotyczy systemów Windows 7 , Windows 8.1 oraz Windows 10 (po wejściu w link należy wybrać z  rozwijanej listy swój system operacyjny). 

 

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-fix-network-connection-issues

Instrukcja wprowadzenia ustawień PPPoE
Chcąc zrestartować router nigdy nie naciskaj przycisku reset

Wystarczy, że na 2-3 minuty odłączysz wtyczkę zasilającą z prądu, a po podłączeniu i samoczynnym uruchomieniu się routera urządzenie powinno zadziałać poprawnie. Jeśli tak się nie stanie, zadzwoń do nas (16 621 77 77) i zgłoś awarię.

Wyłączaj urządzenia z prądu w czasie burzy